JUNGTINIS LIETUVOS VAIKŲ CHORAS
Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-17 metų vaikai iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų.
APIE PROJEKTĄ

LOGO fbJungtinis Lietuvos vaikų choras – mūsų šalyje pirmą kartą taikomas muzikinio švietimo modelis, kai choro nariai surenkami iš skirtingų miestų, miestelių ir kaimų ir repetuoti susirenka vieną kartą per mėnesį. Tokį modelį berniukų chorui Estijoje jau 10 metų taiko Estijos nacionalinio operos teatro berniukų choro meno vadovas ir dirigentas Hirvo Surva. Panašių projektų pasaulyje esama ir daugiau – Venesueloje 1975 m. tokiu principu įkurtas orkestras, kurio kūrėjų tikslas tuo metu buvo kovoti su skurdu ir nepritekliais atokesnėse šalies vietovėse; šis projektas taip pasiteisino, kad ėmė sparčiai plisti ir išaugo į ištisą nacionalinę mokyklą „El Sistema“, padalinių turinčią visoje šalyje. Daug metų dirbdami su vaikų chorais Lietuvoje mes matome, kaip toks projektas galėtų pasitarnauti ir čia – pagrindinė vaikų kultūrinio gyvenimo problema yra atskirtis tarp didžiųjų miestų ir rajonų, periferijose gyvenantiems vaikams stinga galimybių tobulėti ir plėsti akiratį taip pat efektyviai kaip tai gali daryti didžiuosiuose miestuose gyvenantys bendraamžiai. Jungtinį Lietuvos vaikų chorą subūrėme 2016 m. pavasarį, jame dainuojantys vaikai tobulina savo dainavimo techniką ir plečia muzikinį akiratį, o jų vadovai tuo tarpu gilina žinias profesinio tobulėjimo seminaruose, mezga pažintis ir semiasi neįkainojamos patirties.

Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-17 metų vaikai. Jie susitinka vieną kiekvieno mėnesio savaitgalį ir intensyviai repetuoja, tobulina vokalo techniką ir ruošia programas koncertams. Svarbu tai, kad Jungtinis choras dainuoja šiek tiek sudėtingesnę ir įdomesnę programą nei įprasta rajonų chorams, kurių pagrindinis rūpestis paprastai yra išmokti Dainų šventės programas ir sėkmingai pasirodyti atrankoje; čia vaikai atlieka Richardo Oswino „Sanctus“, Erico Whitacre’o „The Seal Lullaby“, Vytauto Miškinio „Ave Maris Stella“ ir kitus lygių balsų chorams parašytus, bet pažengusios technikos reikalaujančius kūrinius.

Vaikams repetuojant, vadovai tobulinasi specialiai projektui parengtoje seminarų programoje – ji atvira ir klausytojams, nedalyvaujantiems projekte. Išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

PADALINIAI REGIONUOSE

2017 m. spalio mėnesį projektą nutarėme išplėsti ir įkurti Jungtinio Lietuvos vaikų choro padalinius regionuose – bendradarbiaudami su projekte jau dalyvavusiomis chorų vadovėmis norime suteikti šansą dainuoti ir tiems vaikams, kuriems atvažiuoti iki Vilniaus nėra paprasta. Nuo spalio pabaigos Jungtinis Lietuvos vaikų choras dainuoja ne tik Vilniuje, bet ir Šakiuose, Gargžduose ir Visagine – iš viso 250 vaikų iš 35 ugdymo įstaigų! O tarp jų – ir tie vaikai, kurie dar niekada nėra niekur dainavę, tie pedagogai, kurių įstaigose dar nėra chorų. Norime, kad Lietuvoje dainuoti galėtų kuo daugiau vaikų!

SEMINARAI

Kol vaikai dainuoja, mokytojus kviečiame gilinti žinias seminaruose – jie atviri absoliučiai visiems, dirbantiems muzikinį darbą su vaikais!

Vilnius (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39)

sausio 20 d. 14:00-17:00 Choro Bel Canto prezidentas Audrius Valatkevičius

Gargždai (Gargždų muzikos mokykla, Kvietinių g. 2)

sausio 27 d. 10:00-17:00 Berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas Vytautas Miškinis

vasario 10 d. 10:00-17:00 Merginų choro „Liepaitės“ režisierė Eglė Storpirštienė

kovo 3 d. Klaipėdos universiteto Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėja doc. dr. Rūta Girdzijauskienė

Šakiai (Šakių meno mokykla, Salomėjos Nėries g. 1)

vasario 3 d. 10:00-17:00 Klaipėdos universiteto Muzikos teorijos ir pedagogikos katedros vedėja doc. dr. Rūta Girdzijauskienė

vasario 21 d. 10:00-17:00 Merginų choro „Liepaitės“ režisierė Eglė Storpirštienė

kovo 3 d. 10:00-17:00 KTU mišraus choro „Jaunystė“ meno vadovė Danguolė Beinarytė

Visaginas (Visagino Česlovo Sasnausko menų mokykla, Festivalio g. 3A)

sausio 20 d. 10:00-13:00 Vaikų vokalinės grupės „Kivi“ vadovė Danguolė Aukselienė

vasario 10 d. 10:00-13:00 Muzikos mokyklos „Ugnelė“ meno vadovė Valerija Skapienė
14:00-17:00 Muzikos mokyklos „Ugnelė“ vadybininkė Ieva Krivickaitė

SPAUDA

LRT Klasikos laida „Muzikinis pastišas“ / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė, Austėja Landsbergienė, Eglė Sirvydytė, Kristijonas Bartoševičius

LRT laida „Labas rytas“ (nuo 14:25) / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė, Jungtinio choro choristės Junona, Giedrė, Greta, Miglė, Elžbieta, Samanta, Kornelija, Miglė, Dasha, Lana