JUNGTINIS LIETUVOS VAIKŲ CHORAS
Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 m. vaikai iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų. Choras dirba padaliniuose visoje Lietuvoje. Projektas vykdomas kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru.
2020-2021 SEZONAS

Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir dešimtmetį švenčianti muzikos mokykla „Ugnelė” pristato naujo formato ir neįtikėtino turinio Jungtinį Lietuvos vaikų chorą! Nors gyvename sudėtingu laiku ir ne visada galime rinktis į gyvas choro repeticijas, šis laikas dovanoja galimybę ieškoti naujų būdų įdarbinti technologijas. O kadangi technologijos šiandien leidžia be didesnių iššūkių bendrauti su visu pasauliu, į Jungtinį Lietuvos vaikų chorą šiemet sukvietėme dirbti būrį vaikų chorinės muzikos superžvaigždžių iš viso pasaulio – nuo Malaizijos iki Argentinos!

KOKIA PROJEKTO TEMA?

Šiemet pasirinkome temą „Malda pasauliui” – mokysimės giesmių iš įvairiausių pasaulio kultūrų ir bandysime jas dainuodami atrasti (ir klausantiems dovanoti) ramybę šiuo sudėtingu laiku.

KAIP VISKAS VYKS?

Jungtinio Lietuvos vaikų choro užsiėmimai vyks virtualiai, Zoom platformoje. Vaikai į užsiėmimimus jungsis iš savo namų; esant galimybei vykti gyvoms choro repeticijoms, vaikai rinksis savo įprastose įstaigose chorais ir prie užsiėmimų jungsis ne individualiai, o kolektyvais. Kiekviena dirigentė vaikus mokys 1-2 giesmių iš savo regiono. Natas užsiregistravusių chorų vadovai gaus iš anksto ir bus skatinami medžiagą papildomai naudoti savo įprastose (gyvose ar virtualiose) repeticijose.

Užsiėmimai vyks šeštadieniais, kartą į mėnesį visus mokslo metus. Vieno užsiėmimo metu vaikai dirbs su dviem arba trim skirtingomis dirigentėmis – viso apie 4 valandas, plius pertraukos. Kiekviena dirigentė per visą projektą su vaikais susitiks po 2 kartus – pirmasis kartas bus skirtas susipažinimui su kūriniu ir muzikinio teksto analizei, o antrasis – meninėms kūrinio atlikimo užduotims.
Kiekvieno šeštadienio pradžios laikas gali skirtis, priklausomai nuo laiko zonų, iš kurių jungsis dirigentės. Tvarkaraštis su valandomis bus patikslintas užsiregistravusiems chorams.

Jei leis aplinkybės, birželio pradžioje visi susitiksime gyvai, surepetuosime ir kartu koncerte atliksime išmoktus kūrinius. Jei tokie dideli susitikimai nebus galimi arba atrodys nesaugūs – tikrai rasime būdą rezultatais su pasauliu pasidalinti virtualiai!

KAS DIRBS SU VAIKAIS?

– Charlotte Botha (Pietų Afrika/JAV) – buvusi Drakensbergo berniukų choro dirigentė, JAV Hamiltono koledžo chorinės veiklos vadovė
– Panda van Proosdij (Nyderlandai) – šokio ir teatro specialistė, judesio pedagogė, garsi dėl savo sukurtos „Choireography” („Choro-grafijos”) metodikos
– Dr. Tracy Wong (Malaizija/Kanada) – chorinės muzikos kompozitorė, Kanados Didžiojo filharmonijos jaunimo choro (Grand Philharmonic Youth Choir) dirigentė
– Valerija Skapienė (Lietuva) – Jungtinio Lietuvos vaikų choro meno vadovė, vaikų choro „Ugnelė” meno vadovė, Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijos chorinių disciplinų mokytoja ekspertė
– Virginia Bono (Argentina) – choro „Estudio Coral Meridies“ vadovė
– Zimfira Poloz (Kazachstanas/Kanada) – Kanados Hamiltono vaikų choro meno vadovė

KADA VYKS UŽSIĖMIMAI?

2020 m. gruodžio 5, 2021 m. sausio 16, vasario 6, kovo 6, balandžio 17, gegužės 8 d.
Esant poreikiui prieš užsiėmimus organizuosime techninę sesiją tik chorų vadovams, kurios metu išsiaiškinsime, kaip sklandžiai jungtis prie užsiėmimų.

DALYVAVIMO SĄLYGOS:

– dalyvauti kviečiami jaunių chorai, kuriuose nėra mutavusių berniukų (visiškai nesvarbi choro patirtis, ankstesnis dalyvavimas projektuose, priklausomybė muzikos ar meno mokykloms ir kiti parametrai – svarbiausia noras!)
– dalyvaujančių vaikų skaičius iš vieno choro ar vienos įstaigos neribojamas
– vaikai įsipareigoja pagal galimybes maksimaliai dalyvauti užsiėmimuose, kad galėtų produktyviai pasirodyti baigiamajame koncerte (ar gyvame, ar virtualiame)
– individualiai jungiantis iš namų vaikai turi turėti interneto prieigą ir kompiuterį, planšetę arba telefoną
– kolektyvais jungiantis iš mokyklų ar kitų įstaigų, reikalinga interneto prieiga, kompiuteris, projektorius arba didelis ekranas ir garso kolonėlės
– dalyvavimas chorams yra nemokamas
– dalyvaujančių chorų vadovams Lietuvos nacionalinis kultūros centras išduoda kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus
– vykstant baigiamajam koncertui, transportu ir maitinimu rūpinasi patys kolektyvai
– dalyvavimas kol kas nėra atviras vadovams be chorų

CHORO KONCEPCIJA

LOGO fbJungtinis Lietuvos vaikų choras – mūsų šalyje pirmą kartą taikomas muzikinio švietimo modelis, kai choro nariai surenkami iš skirtingų miestų, miestelių ir kaimų ir repetuoti susirenka vieną kartą per mėnesį. Tokį modelį berniukų chorui Estijoje jau 10 metų taiko Estijos nacionalinio operos teatro berniukų choro meno vadovas ir dirigentas Hirvo Surva. Panašių projektų pasaulyje esama ir daugiau – Venesueloje 1975 m. tokiu principu įkurtas orkestras, kurio kūrėjų tikslas tuo metu buvo kovoti su skurdu ir nepritekliais atokesnėse šalies vietovėse; šis projektas taip pasiteisino, kad ėmė sparčiai plisti ir išaugo į ištisą nacionalinę mokyklą „El Sistema“, padalinių turinčią visoje šalyje. Daug metų dirbdami su vaikų chorais Lietuvoje mes matome, kaip toks projektas galėtų pasitarnauti ir čia – pagrindinė vaikų kultūrinio gyvenimo problema yra atskirtis tarp didžiųjų miestų ir rajonų, periferijose gyvenantiems vaikams stinga galimybių tobulėti ir plėsti akiratį taip pat efektyviai kaip tai gali daryti didžiuosiuose miestuose gyvenantys bendraamžiai. Jungtinį Lietuvos vaikų chorą subūrėme 2016 m. pavasarį, jame dainuojantys vaikai tobulina savo dainavimo techniką ir plečia muzikinį akiratį, o jų vadovai tuo tarpu gilina žinias profesinio tobulėjimo seminaruose, mezga pažintis ir semiasi neįkainojamos patirties.

Jungtiniame Lietuvos vaikų chore dainuoja 11-16 metų vaikai. Jie susitinka vieną dieną per mėnesį ir intensyviai repetuoja, tobulina vokalo techniką ir ruošia programas koncertams.

Vaikams repetuojant, vadovai tobulinasi specialiai projektui parengtoje seminarų programoje – ji atvira ir klausytojams, nedalyvaujantiems projekte. Išduodami kvalifikacijos pažymėjimai.

PADALINIAI LIETUVOJE

2017 m. spalio mėnesį projektą nutarėme išplėsti ir įkurti Jungtinio Lietuvos vaikų choro padalinius regionuose – bendradarbiaudami su projekte jau dalyvavusiomis chorų vadovėmis norime suteikti šansą dainuoti ir tiems vaikams, kuriems atvažiuoti iki Vilniaus nėra paprasta. 2019-2020 mokslo metais Jungtinis Lietuvos vaikų choras dirbo Šakiuose, Gargžduose, Visagine ir Vilniuje – iš viso chore dainavo apie 250 vaikų! Projekte kviečiami dalyvauti ir tie vaikai, kurie dar niekada nėra niekur dainavę, bei tie pedagogai, kurių įstaigose dar nėra chorų. Norime, kad Lietuvoje dainuoti galėtų kuo daugiau vaikų!

SPAUDA

LRT laida „Labas rytas“ (nuo 14:25) / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė,
Jungtinio choro choristės Junona, Giedrė, Greta, Miglė, Elžbieta, Samanta, Kornelija,
Miglė, Dasha, Lana

LRT Klasikos laida „Muzikinis pastišas“ / dalyvauja Valerija Skapienė, Ieva Krivickaitė,
Austėja Landsbergienė, Eglė Sirvydytė, Kristijonas Bartoševičius