LIETUVOS VAIKŲ CHORŲ FESTIVALIS DAINŲ MOZAIKA
Festivalyje kviečiame dalyvauti vaikų ir mišrius moksleivių chorus iš visos Lietuvos.
DAINŲ MOZAIKA 2019

 

2019 m. gegužės 11 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje „Dainų mozaikoje“ dalyvavo įvairūs vaikų chorai – ir tie, kurie Lietuvą atstovauja tarptautiniuose konkursuose, ir tie, kurie kol kas yra dainavę tik savo mokyklų bendruomenėms. Norime suteikti visiems galimybę padainuoti vienoje geriausių Vilniaus salių!

Festivalis draugavo su „Europa Cantat Junior Vilnius 2020“ – įspūdingu tarptautiniu chorinės muzikos renginiu vaikams, kuris kitais metais vyks mūsų šalyje! Europos chorų asociacijai Vilnių pasirinkus kita savo festivalių stotele, 2020 m. rugpjūtį Vilniuje susitiks geriausi pasaulio vaikų chorinės muzikos specialistai ir chorai iš įvairiausių šalių. Festivalyje bus laukiami ir lietuvių choristai! „Dainų mozaika“ kviečia pradėti ruoštis jau dabar – festivalio dalyviai atvyko vieną kūrinį paruošę užsienio kalba. Kad galėtume kitais metais susikalbėti (arba susidainuoti) su naujais draugais 😉

 

programa
Europa Cantat Junior 2020

ECJ logo-01Europa Cantat Junior – festivalis, skirtas vaikų chorams, kas trejus metus vykstantis vis kitame Europos mieste. Jį organizuoja Europos chorų asociacija „Europa Cantat“ kartu su konkursą laimėjusiu Europos miestu. Konkursą rengti 2020 m. laimėjo Vilnius, ir tai reiškia, kad kitų metų vasarą mūsų sostinėje susirinks aukščiausio lygio vaikų chorinės muzikos žvaigždės ir, žinoma, chorai – ne tik iš Europos, bet ir iš viso pasaulio! Festivalio formatas – kiek netradicinis. Registruodamiesi chorai rinksis, kokios muzikos (ir pas kokį pasaulinio lygio dirigentą) norėtų pasimokyti festivalio metu. Susirinkę kartu su kitais tą dirigentą pasirinkusiais choristais vaikai visą savaitę ruoš visiškai naują programą, kurią pristatys festivalio pabaigoje. Tam, kad galėtų dalyvauti festivalyje, chorai neprivalės atvažiuoti pilna sudėtimi, kadangi dirbs kartu su draugais iš kitų pasaulio šalių! Festivalio metu vyks įvairūs koncertai, paskaitos chorų vadovams ir muzikos mokytojams. Festivalio tema Vilniuje – „Smart Singing“ („Išmanus/protingas dainavimas“), o tai reiškia, kad vaikai apie dainavimą sužinos tokių dalykų, kurių niekada nėra net sapnavę!

Festivalio registracija bus paskelbta 2019 m. rudenį. Lietuvos chorams organizatoriai žada ypatingas sąlygas! Naujienas sekite čia: https://www.facebook.com/ecj2020/

APIE FESTIVALĮ

Vaikų choras „Ugnelė“ 2004 m. pradėjo organizuoti Lietuvos moksleivių chorų festivalį „Dainų mozaika“. Čia susitinka jaunučių, jaunių ir mišrūs chorai iš įvairių muzikos studijų, bendrojo lavinimo ir muzikos mokyklų tam, kad susirastų naujų draugų, išgirstų, kokią muziką dainuoja chorai kituose miestuose ir visiems garsiai pasakytų: „Dainuoju ir didžiuojuosi!“

2015 m. festivalio metu buvo pasiektas ilgiausio Lietuvos istorijoje chorų koncerto rekordas – keturiasdešimt aštuoni chorai nesustodami dainavo devynias su puse valandos. 2016 m. festivalio dalyviai prekybos centre „GO9“ surengė flashmob’ą, kurio metu atliko Gintauto Venislovo dainą „Vakar ir visados“ pagal Marcelijaus Martinaičio eilėraštį.

2017 m. festivalis kvietė kartu dainuoti vienoje gražiausių Vilniaus koncertų salių – Šv. Kotrynos bažnyčioje. Chorai buvo kviečiami parengti trijų dainų programą ir priimti judesio scenoje iššūkį – bent vieną kūrinį atlikti su choreografijos elementais. Nes dainuojant kartais norisi ir šokti! :)

2018 m., švęsdami Lietuvos šimtmetį, vieną dainą skyrėme Lietuvai – buvo labai įdomu klausyti, kaip kiekvieno choro atstovai scenoje pasakojo, kodėl pasirinko būtent tokią dainą ir ką jaučia ją dainuodami.